Догађаји‎ > ‎

10.3.2019. Успеси каратиста ОШ "Херој Иван Мукер"

поставио/ла Администратор ОШ "Херој Иван Мукер" 12.03.2019. 16:47
На Првенству Уже Србије, које је одржано 10.3.2019. године, Марко Савић је освојио злато екипно и две бронзане медаље у класи и апсолутно, а Владимир Савић злато екипно и бронзану у класи и квалификовали су се на Државно првенство Србије.
Света је на Првенству региона Уже Србије освојио једно злато у катама екипно и два сребра у појединачном наступу и то у апсолутној категорији и у класи. Уједно ово првенство је било и квалификација за Државно првенство које ће се одржати у Крагујевцу 23.3.2019. Света ће на Државном првенсту имати три наступа!
Света је са својим другарима из КК ,,Гоша" учествовао на међународном турниру ,,Аранђеловац опен", 23. 2. 2019. Света је освојио три медаље у катама: Полетарци 2011. класа Д, златна медаља; Полетарци 2011. апсолутна категорија, сребро и Полетарци екипно, сребро.

Милица Павловић, ученица 3-3, освојила је златну медаљу на Мемеоријалном турниру ,,Душан Ракић Брајан", сребрну медаљу на Интернационалном карате турниру NIPON TOPTEN и квалификације за државно првенство на Арена купу, првенство Београда.

У Београду, 2.3.2019, је одржан меморијални карате турнир ,,Душан Ракић-Брајан". Матеја Миловановић је наступио у категорији мушких нада -52 кг и освојио 1. место и заједно са својим клубом ,,Младеновац" освојио пехар у генералном пласману.
Матеја Миловановић је почео да тренира 2015. године. Такмичење је почео у катама и борбама појединачно и екипно. Вишеструки је освајач злата на регионалним такмичењима. Освојио је треће место на државном првенству 2018. године борбе- 45 пионири. 2007. године на купу Београда прво место у борбама, као и са својом екипом прво место на купу Београда. Такође, освајач је и међународног такмичења појединачно борбе.
10. 3. 2019. одржано је ,,Првенство Београда за полетарце, пионире и наде" у катама и борбама екипно. Матеја је заузео 1. место у борбама дечаци наде -52 и екипно дечаци наде апсолутна освојили су сребро. Матеја се пласирао на Државно такмичење које ће се одржати 24. март 2019. године у Крагујевцу. Срећно!
 На Међународном турниру "Књаз" одржаном 23. фебруара 2019. освојио је златну медаљу (мушка нада -52 кг борбе). Честитамо Матеји и његовом тренеру Милици Новковић.

Лука Шавле је на турниру ,,Првенство Београда за полетарце, пионире и наде", 10.3.2019.године, у категорији мушке наде 07 кате класа Д освојио 2. место.
Ученик наше школе, Лука Шавле, успешно тренира карате. 28.фебруара 2019. у Аранђеловцу на турниру„Аранђеловац опен " освојио је 1.место у категорији мушке наде кате класа Д. 2.марта 2019.године у Београду освојио је златну медаљу на турниру „Душан Ракић Брајан".

У Панчеву одржано Школско првенство Србије у каратеу. Учествовало је 365 пласираних такмичара из 224 школе. Каратисти „Гоше", ученици ОШ „Херој Иван Мукер" Ана Нијемчевић и Душан Лазовић освојили су златне медаље.

Ива Пешић, ученица 2. разреда ОШ ,,Херој Иван Мукер", овог викенда је освојила 2 златне медаље на Меморијалном турниру ,,Душан Ракић Брајан", у категорији д класа и апсолутни ниво.

Стефан Тодоровић, ученик ОШ ,,Херој Иван Мукер", учествовао је на турниру ,,Aranđelovac Open" одржаном 23. фебруара 2019. године и наступио у категорији мушких нада +50. Освојио је две златне и једну бронзану медаљу.
Стефан Тодоровић, ученик четвртог разреда ОШ „Херој Иван Мукер“, почео је са непуних шест година да тренира карате у КК „Гоша“ и одмах је почео да осваја медаље. До сада освојио је 45 медаља, од тога 20 златних, 15 сребрних и 10 бронзаних медаља.
У 2018. години био је проглашен за најбољег каратисту у КК „Гоша“ у својој класи.