Такмичења

Ученици наше школе постигли су запажене успехе на такмичењима током  2014/15 школске године.



ТАКМИЧЕЊА

  

Литерарни конкурс Подунавског округа, поводом стогодишњице Првог светског рата:

 -          Даринка Николичић 1. место


Карате – Школско првенство Србије:

 -          Ана Нијемчевић – златна медаља

Кате екипно – 3. и 4. разред, дечаци Вељко Марковић, Урош Хркман, Филип Антонијевић

Сребрне медаље:

-          Ана Нијемчевић кате појединачно

Кате екипно – 1 – 2 разред (Урош Дончић, Стефан Глишић, Стефан Ераковић)

-          Ања Ђурђевић, Софија Стевановић, Лена Бисенић

Бронзане медаље:

-          Никола Ераковић, кате појединачно

-          Катарина Тошевић, борбе појединачно

  

Физика, Општинско такмичење

 

8. разред:

     -          Михаило Алексић, 1. место

7. разред:

     -          Милош Радовановић, 1. место

-          Јелисавета Алексић, 2. место

-          Даринка Николичић, 3. место

6. разред

     -          Вукан Терзић, 2. место

-          Сава Димитријевић, 4. место

-          Богдан Васић, 5. место

  

Информатика и рачунарство, Општинско такмичење

 

8. разред

     -          Михаило Алексић, 1. место

7. разред

     -          Јелисавета Алексић, 2. место

6. разред

     -          Огњен Алексић, 2. место

 

Одбојка

 Девојчице – друго место

 

 Енглески језик, Општинско такмичење

 -          Анастасија Петковић, 3. место

-          Ана Радовић, 3. место

 

Немачки језик, Општинско такмичење

 -          Анђела Јанчић, 1. место

-          Сергеј Рајчић, 3. место

 

 

Српски језик и језичка култура, Општинско такмичење

5. разред

     -          Лука Нешић, 2. место

-          Јована Вемић, 3. место

6. разред

     -          Лука Марковић, 2. место

-          Сара Кабић, 2. место

 7. разред

     -          Тамара Милојевић, 2. место

-          Милица Мијушковић, 2. место

 

 Историја, Општинско такмичење

6. разред

     -          Стефан Ђорђевић, 3. место

-          Сара Кабић, 3. место

8. разред

     -          Александар Николић, 2. место

 

 Биологија, Општинско такмичење

5. разред

     -          Наталија Арсенијевић, 3.место

-          Марко Марјановић, 3. место

6. разред

     -          Немања Станимировић, 1. место

-          Богдан Васић, 2. место

7. разред

     -          Анђела Станишић, 2. место

-          Адријана Пантић, 3. место

-          Андријана Павловић, 3. место

-          Љиљана Милановић, 3. место

 

 Техничко и информатичко образовање, Општинско такмичење

7. разред

-          Алекса Глишовић, 72,  1. место - Ракетно моделарство

-          Огњен Стевановић, 72, 1. место- Бродомоделарство

-          Милан Петковић, 72, 1. место - Енергетски претварачи

-          Лазар Срејић, 73, 1. место -Авио моделарство

-          Вук Момчиловић, 73, 2 место - Авио моделарство

 5. разред

-          Милоша Ђорђевић, 54, 1. место - Папирно моделарство

-          Александар Томић, 54, 2. место - Папирно моделарство

 

 

Географија, Општинско такмичење

 7. разред

     -          Ивана Бајкић, 2. место

-          Ана Радошевић, 2. место

-          Љиљана Милановић, 3. место

 

 Математика, Општинско такмичење

 3. разред

     -          Михајло Славковић, 1. место

-          Милица Проле, 3. место

-          Борис Мартиновић, 3. место

-          Милан Савановић, 3.место

 4. разред

     -          Јовановић Сташа, 3. место

-          Каличанин Анастасија, 3. место

-          Јозић Никола, 3. место

-          Караклић Андреа, 3. место

-          Голуб Дејана, 3. место

 5. разред

     -          Јована Димитријевић, 1. место

 6. разред

     -          Сава Димитријевић, 2. место

7. разред

     -          Јелисавета Алексић, 1. место

-          Наталија Ђорђевић, 2.место

 8. разред

     -          Михаило Алексић, 1. место

 

Хемија, Општинско такмичење

 7. разред

     -          Даринка Николичић, 1. место

-          Вук Момчиловић, 3. место

-          Љиљана Милановић, 3. место

-          Милош Радовановић, 3. место

 

Хемија, Регионално такмичење

     -          Даринка Николичић, 2. место

 

Књижевна олимпијада, Окружно такмичење

 8. разред

     -          Невена Аранђеловић, 1. место

-          Ђина Ђорђевић, 2. место

-          Анастасија Петковић, 3. место

-          Ленка Тасић, 4. место

 7. разред

     -          Тамара Милојевић, 4. место

 

Физика, Окружно такмичење

 6. разред

     -          Вукан Терзић, 1. место

-          Сава Димитријевић, 3. место

 7. разред

     -          Милош Радовановић, 1. место

-          Јелисавета Алексић, 3. место

 8. разред

     -          Михаило Алексић, 1. место

 

Техничко и информатичко образовање, Окружно такмичење и пласман за Републичко такмичење

 7. разред

-          Милан Петковић, 72, 2. место - Енергетски претварачи

-          Лазар Срејић, 73, 3. место -Авио моделарство

-          Вук Момчиловић, 73, 2 место - Авио моделарство

5. разред

-          Милош Ђорђевић, 54, 2. место - Папирно моделарство

 

 РЕПУБЛИЧКА ТАКМИЧЕЊА


Физика


6. разред

Вукан Терзић 2. место


7. разред

Јелисавета Алексић 1. место


8. разред

Михаило Алексић 2. место



Математика


Михаило Алексић 3. место


Информатика


Млађа категорија


Огњен Алексић 1. место


Старија категорија


Михаило Алексић 2. место



Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je regionalno (Istočna Srbija) prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake. 
 
Kod devojčica trijumfovala je Maša Mitić koja je u finalu savladala Emiliju Zdravković 6:4, 6:2. 
 
Polufinale: 
 
1.    Zdravković - Vasiljević 6:2, 6:1 
 
2.    Milosavljević - Mitić 2:6, 6:3, 6:1 
 
Kod dečaka trijumfovao je Mihajlo Savić koji je u finalu bio bolji od Jovana Bjelice 6:1, 6:1. 
 
Polufinale:
 
1.    Savić - Ivanović 6:0, 6:0 
 
2.    Jovanović - Bjelica 4:6, 6:3, 6:4
















2.11.2014. година   и   30.11.2014.година


Ученик 51 Михаило Савић освојио је 2. место на Мастерсу Истоочне Србије и 5. место на Мастерсу на нивоу целе Србије.






Школска 2012/2013

YouTube видео








Снаимак емисије о ученицима који су на такмичењима освојили једно од прва три места  у школској 2012/2013. 















30.11.2013. Конкурс "Доста су свету једне Шумарице"

YouTube видео








На традиционални литерарни и ликовни конкурс "Доста су свету једне Шумарице" стигло је преко 1000. радова из целе Србије и БИХ. У конкуренцији основних школа друга награда додељена је нашој ученици  Анастасији Петковић VII/2.









30.11.2013. Школско првенство Србије у каратеу

YouTube видео







У организацији Карате федерације Србије, одржано је школско првенство Србије за ученике основних и средњих школа. 
У катама треће место освојила је ОШ "Херој Иван Мукер" са 4 златне и 1 бронзаном медаљом.
У генералном пласману треће место освојила је  ОШ "Херој Иван Мукер" са 4 златне и 2 бронзане медаље.







Comments