ПОСЕТА ШКОЛИ СА ДОМОМ ЗА УЧЕНИКЕ ОШТЕЋЕНОГ СЛУХА У КРАГУЈЕВЦУ

Протекле недеље наши ђаци завршних разреда одељења са посебним потребама су са дефектологом Иваном Ђорђевић и учитељицом Ивоном Симоновић, у оквиру професионалне оријентације посетили Школу са домом ученика оштећеног слуха у Крагујевцу. Овом приликом су се упознали са свим смеровима које ова школа нуди, обишли просторије школе, упознали се са наставницима и вршњацима који похађају школу и јако пријатно провели дан. Захваљујемо се домаћинима школе на гостопримству и позитивним утисцима које су наши ученици понели из ове школе.

ЉУБАВ НЕ БРОЈИ ХРОМОЗОМЕ

Постоје нека деца, знате, она се роде са мало другачијим хромозомима. Заправо, само са једним. Двадесетпрвим. Ништа посебно, један мање-више. Они немају савршени пар хромозома али су савршени у својој различитости!

Даунов синдром није болест па особама са овим синдромом не треба лек већ љубав и разумевање свих нас.

Данас је Светски дан особа са Дауновим синдромом!